Zdrowie

Zdrowie

Jak przedłużyć życie psa? Porady dotyczące zdrowia i samopoczucia pupila

Zdrowie

Jak przedłużyć życie psa? Odkryj skuteczne metody

Odkryj skuteczne metody przedłużenia życia swojego psa. Sprawdź, jak zadbać o jego zdrowie i samopoczucie.

szampon dla psiw

Zdrowie

Szampon dla psów. Jak wybrać odpowiedni rodzaj szamponu?

Szampon dla psa potrzebny nam będzie nie tylko wtedy, gdy mamy w domu czworonożnego miłośnika błotnych kąpieli. Jak wybrać najlepszy szampon dla psa?

cieczka u psa

Zdrowie

Cieczka u psa. Kiedy pojawia się pierwsza cieczka i ile trwa?

Cieczka u niekastrowanej suki to całkowicie naturalne zjawisko. Jak często pies ma cieczkę i jak zabezpieczyć sukę, by nie zaszła w niechcianą ciążę?

łysienie u psa

Zdrowie

Łysienie u psa - przyczyny, objawy, leczenie

Nadmierne wypadanie sierści u psa może być objawem wielu chorób skóry. Jakie mogą być przyczyny łysienia u psa i jak długo psu odrasta sierść?

badania krwi psa

Zdrowie

Badania krwi psa - najważniejsze informacje

Regularne badania krwi psa to niezbędny element profilaktyki. Jak często badać psu krew i jak przygotować zwierzaka do pobierania krwi?

użądlenie psa przez osę pszczołę

Zdrowie

Pies użądlony przez osę lub pszczołę - co robić?

Czy pies po użądleniu osy lub pszczoły potrzebuje pomocy? Sprawdź, kiedy pies może dostać wstrząsu anafilaktycznego i jak należy wtedy reagować.

jak wyciagnac kleszcza psu

Zdrowie

Jak wyciągnąć kleszcza psu? Bezpieczne sposoby radzenia sobie z kleszczami u psa

Wbrew pozorom usuwanie kleszcza u psa wcale nie jest takie trudne. Sprawdź, jak prawidłowo wyciągnąć psu kleszcza i co zrobić, gdy kleszcz się urwie.

udar cieplny u psa

Zdrowie

Udar cieplny u psa - objawy, przyczyny, pierwsza pomoc

Udar cieplny u psa może skończyć się śmiercią czworonoga. Dlaczego przegrzanie jest niebezpieczne u psa? I jak udzielić zwierzakowi pierwszej pomocy?

Leki przeciwbólowe dla psa

Zdrowie

Leki przeciwbólowe dla psa - jaki lek działa najlepiej?

Jakie leki przeciwbólowe dla psa można kupić w aptece, a które mogą jedynie zaszkodzić zwierzakowi? Sprawdź, co działa najlepiej.

Choroby oczu u psa

Choroby oczu u psa - jak diagnozować i czym je leczyć?

Choroby oczu u psa mogą mieć poważne skutki. Jakie zmiany w oczach zwierzaka mogą być objawem choroby i kiedy zabrać zwierzaka do lekarza weterynarii?

Anatomia psa

Anatomia psa - budowa psa bez tajemnic

Chcesz poznać anatomię psa? Sprawdź, jak zbudowane jest ciało psa i co musisz wiedzieć o funkcjonowaniu organizmu swojego czworonoga.

Świerzb u psa

Świerzb u psa - przyczyny, objawy, leczenie. Kompleksowy poradnik

Świerzb to choroba wywołana przez pasożyty skórne. Jak wygląda świerzb u psa? Co stosować, by zwalczyć świerzbowca i czy wystarczą domowe sposoby?

spondyloza-u-psa

Spondyloza u psa - objawy, przyczyny, leczenie

Czym jest spondyloza u psa? Sprawdź, jak można pomóc psu ze zwyrodnieniem kręgosłupa i czy można wyleczyć zaawansowaną spondylozę u psa.

tluszczak-u-psa

Tłuszczak u psa - jak wygląda i jakie daje objawy?

Tłuszczak u psa to dość częsty nowotwór umiejscowiony w tkance podskórnej. Sprawdź, czy ten rodzaj raka jest groźny dla psa i jak możesz go rozpoznać.

chrapanie u psa

Co oznacza chrapanie i charczenie u psa?

Twój pies charczy, jakby się dusił? A może ma skłonność do głośnego chrapania podczas snu? Sprawdź, kiedy musisz się tym martwić.

anemia u psa

Anemia u psa - objawy i leczenie

Anemia u psa to objaw wielu poważnych chorób, które nieleczone mogą prowadzić do śmierci zwierzaka. Sprawdź, co zrobić, kiedy pies ma anemię.

sierść psa

Sierść psa - jaką pełni funkcję i jak o nią dbać?

Sierść psa pełni wiele ważnych funkcji. Jednak by skutecznie chroniła zwierzaka, musi być pielęgnowana. Jak dbać o okrywę włosową psa?

rak u psa

Rak u psa - 10 najczęstszych objawów

Rak u psa to poważna choroba, która może doprowadzić do śmierci zwierzęcia. Jak objawia się nowotwór u psa? Jak zmniejszyć ryzyko choroby?

wymioty u psa

Wymioty u psa – co możesz zrobić, kiedy twój pies wymiotuje?

Wymioty u psa to objaw, który zaniepokoi każdego opiekuna czworonoga. Już sam widok odruchu wymiotnego u psa może być powodem do paniki.

obcinanie pazurów u psa

Obcinanie pazurów u psa - jak zrobić to bezpiecznie i o czym pamiętać?

Jak obciąć psu pazury? Czy obcinanie pazurów u psa to łatwe zadanie? Co zrobić, gdy pies się boi? Jak często trzeba skracać psu pazury?

ciąża urojona u psa

Ciąża urojona u psa - objawy, przyczyny i leczenie

Ciąża urojona to częsty problem występujący u niesterylizowanych suk. Jak objawia się ciąża urojona i ile może trwać? Sprawdź, co zrobić!

łupież u psa

Łupież u psa - przyczyny, leczenie i domowe sposoby

Łupież u psa może być objawem przeróżnych dolegliwości zdrowotnych. Dlaczego pies ma łupież i co może pomóc zwierzakowi z tym problemem?

atopowe zapalenie skóry u psa

Atopowe zapalenie skóry - objawy, przyczyny i leczenie

Atopowe zapalenie skóry u psa to dolegliwość, która ma skłonność do nawracania. Na czym polega leczenie takich problemów skórnych u psa?

zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe u psa - jak rozpoznać objawy zatrucia?

Zatrucie pokarmowe to jedna z dolegliwości, jakie mogą przytrafić się czworonogowi. Jak objawia się zatrucie u psa? Co można wtedy podać?

kamień nazębny u psa

Czyszczenie zębów u psa - jak usunąć kamień nazębny u psa?

Czyszczenie zębów u psa to niezwykle ważna część profilaktyki prozdrowotnej. Gdy na zębach pojawi się kamień, musimy działać! Tylko jak?