Zdrowie

anemia u psa

Zdrowie

Anemia u psa - objawy i leczenie

Anemia u psa to objaw wielu poważnych chorób, które nieleczone mogą prowadzić do śmierci zwierzaka. Sprawdź, co zrobić, kiedy pies ma anemię.

sierść psa

Zdrowie

Sierść psa - jaką pełni funkcję i jak o nią dbać?

Sierść psa pełni wiele ważnych funkcji. Jednak by skutecznie chroniła zwierzaka, musi być pielęgnowana. Jak dbać o okrywę włosową psa?

rak u psa

Zdrowie

Rak u psa - 10 najczęstszych objawów

Rak u psa to poważna choroba, która może doprowadzić do śmierci zwierzęcia. Jak objawia się nowotwór u psa? Jak zmniejszyć ryzyko choroby?

wymioty u psa

Zdrowie

Wymioty u psa – co możesz zrobić, kiedy twój pies wymiotuje?

Wymioty u psa to objaw, który zaniepokoi każdego opiekuna czworonoga. Już sam widok odruchu wymiotnego u psa może być powodem do paniki.

obcinanie pazurów u psa

Obcinanie pazurów u psa - jak zrobić to bezpiecznie i o czym pamiętać?

Jak obciąć psu pazury? Czy obcinanie pazurów u psa to łatwe zadanie? Co zrobić, gdy pies się boi? Jak często trzeba skracać psu pazury?

ciąża urojona u psa

Ciąża urojona u psa - objawy, przyczyny i leczenie

Ciąża urojona to częsty problem występujący u niesterylizowanych suk. Jak objawia się ciąża urojona i ile może trwać? Sprawdź, co zrobić!

łupież u psa

Łupież u psa - przyczyny, leczenie i domowe sposoby

Łupież u psa może być objawem przeróżnych dolegliwości zdrowotnych. Dlaczego pies ma łupież i co może pomóc zwierzakowi z tym problemem?

atopowe zapalenie skóry u psa

Zdrowie

Atopowe zapalenie skóry - objawy, przyczyny i leczenie

Atopowe zapalenie skóry u psa to dolegliwość, która ma skłonność do nawracania. Na czym polega leczenie takich problemów skórnych u psa?

zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe u psa - jak rozpoznać objawy zatrucia?

Zatrucie pokarmowe to jedna z dolegliwości, jakie mogą przytrafić się czworonogowi. Jak objawia się zatrucie u psa? Co można wtedy podać?

kamień nazębny u psa

Czyszczenie zębów u psa - jak usunąć kamień nazębny u psa?

Czyszczenie zębów u psa to niezwykle ważna część profilaktyki prozdrowotnej. Gdy na zębach pojawi się kamień, musimy działać! Tylko jak?

czyszczenie uszu psa

Czyszczenie uszu psa - wszystko, co warto wiedzieć

Co zrobić, gdy pies ma brązowy nalot w uszach? Jak najlepiej je wyczyścić? Które psy są podatne na choroby uszu? Tłumaczymy!

dysplazja stawów u psów

Dysplazja stawów u psów - przyczyny, objawy, leczenie

Dysplazja u psów to niebezpieczna choroba. Czy da się ją wyleczyć? Ile żyje pies z dysplazją? Tłumaczymy, na czym polega to schorzenie.

cukrzyca u psa

Cukrzyca u psa

Jak się objawia cukrzyca u psa? Ile żyje pies z cukrzycą? Czy cukrzycę można wyleczyć? A może wymaga specjalnej diety? Wyjaśniamy!

odrobaczanie szczeniaka

Odrobaczanie szczeniaka - najważniejsze informacje

Dlaczego odrobaczanie szczeniaka jest ważne? Kiedy odrobaczać szczenię? Jak powinien wyglądać kalendarz odrobaczania małego pieska?

nos u psa

Suchy czy mokry, ciepły czy zimny - jaki nos powinien mieć pies?

Suchy nos u psa albo ciepły nos u psa - takie sytuacje często nas zastanawiają. Czy z pupilem na pewno jest wszystko w porządku?

choroby serca u psa

Kaszel sercowy i choroby serca u psa

Czy pies może dostać zawału serca? Sprawdź, kiedy kaszel jest objawem choroby serca u psa i jakie są rokowania u psów z powiększonym sercem.

niewydolność nerek u psa

Niewydolność nerek u psa - objawy, rokowania i leczenie

Niewydolność nerek u psa - jak długo żyje pies z tą chorobą? Jakie są stadia niewydolności nerek? Czy tę chorobę da się wyleczyć?

jak uspokoić psa w Sylwestra

Jak uspokoić psa w Sylwestra?

Przełom roku to trudny moment w życiu wielu psów. Wystrzały mogą przestraszyć nawet odważnego zwierzaka. Jak uspokoić psa w Sylwestra?

zacieki u maltańczyka

Zacieki pod oczami u maltańczyka - przyczyny i leczenie

Jaka karma dla maltańczyka na zacieki będzie najlepsza? Skąd się bierze brązowa wydzielina z oczu u psa? Tłumaczymy, jak sobie z tym radzić!

pies pije dużo wody

Pies pije dużo wody - jakie mogą być tego przyczyny?

Mój pies pije dużo wody i sika - dlaczego, co to może oznaczać? Takie pytanie często opiekunowie zadają weterynarzom. My odpowiadamy!

pierwsza pomoc dla psa

Pierwsza pomoc dla psa - praktyczne porady

Jak udrożnić psu nos? Jak reanimować psa? Co zrobić, gdy pies się zakrztusi? Pierwsza pomoc dla psa - czy wiesz, jak jej udzielić?

odrobaczanie psa

Odrobaczanie psa - wszystkie ważne informacje

Ile kosztuje odrobaczanie psa? Czy po odrobaczaniu pies może dostać biegunki? Jak często należy to robić? Tu się wszystkiego dowiesz!

łapy psa zimą

Jak chronić łapki psa przed mrozem? Poznaj sprawdzone sposoby

Łapy psa zimą - jak o nie dbać? Czy można skutecznie zapobiegać odmrożeniom? A może wystarczy zastosować domowe sposoby? Tu się dowiesz!

pchły u psa

Pchły u psa. Jak się ich pozbyć?

Pchły u psa to pasożyty, które żywią się krwią. Nie tylko zaniedbane zwierzaki mogą je złapać, ale każdy pies. Trudno jest się ich pozbyć.

wścieklizna u psa

Wścieklizna u psa - jakie są objawy tej choroby?

Wścieklizna, znana jako choroba dzikich zwierząt, pojawiła się w Warszawie i okolicach. Co opiekunowie psów powinni o niej wiedzieć?