wczytywaniena pierwsze zamówienie! Odbierz

Kalkulator żywienia psa

Dowiedz się ile karmy powinien jeść Twój pies na co dzień

Do czego służy kalkulator karmy dla psa?

Dzięki naszemu kalkulatorowi w prosty sposób wyliczysz zapotrzebowania kaloryczne swojego psa.
Umożliwi to dobranie odpowiedniej porcji karmy, czego efektem będzie, w zależności od potrzeb:

Bezpieczna
redukcja nadwagi

Utrzymanie
wagi

Nabranie
masy

Jak obliczamy zapotrzebowanie kaloryczne psa?

Najważniejsze czynniki brane pod uwagę:

Wiek psa

Masa ciała

Sylwetka

Aktywność fizyczna

Smakołyki

Przejdź do kalkulatora

Dzienna porcja kalorii z PsiBufet

Cieszymy się, że chcesz właściwie żywić swojego psa.

My też!

Dlatego korzystamy tylko ze świeżych, naturalnych składników by stworzyć dla Twojego psiaka idealnie dopasowaną porcję karmy.

Jakość
Human-Grade

Zbilansowany,
pełnoporcjowy skład

Zero ulepszaczy

Bezzbożowe,
monobiałkowe

Dowiedz się więcej

Jak poprawnie wprowadzić dane do kalkulatora żywienia psa?

Dzienna porcja jedzenia dla psa zależeć będzie od wielu indywidualnych cech twojego pupila. Ile jedzenia potrzebuje pies?
Sprawdź, na jakiej podstawie oblicza się ilość karmy dla psa i jak wprowadzić dane do kalkulatora kalorii.

Wiek psa

Potrzeby żywieniowe dorosłych psów i szczeniąt znacząco się od siebie różnią. Organizm rosnącego szczeniaka potrzebuje wysokiej koncentracji białka, tłuszczui witamin w karmie, przez co jego dobowe zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze będzie znacznie wyższe, niż u psa dorosłego. Wprowadzenie do kalkulatora dokładnego wieku szczeniaka umożliwi precyzyjne dobranie ilości karmy. W przypadku dorosłych psów powyżej drugiego roku życia wystarczy podać orientacyjny wiek w pełnych latach.

Masa ciała

Masa ciała czworonoga niezbędna jest do obliczenia racji pokarmu dla psa. By sprawdzić, ile dokładnie waży nasz pupil, możemy wprowadzić go na wagę dostępną w każdym gabinecie weterynaryjnym. Podczas ważenia powinniśmy upewnić się, że wszystkie łapy psa znajdują się na wadze, a zwierzak przynajmniej przez chwilę powinien stać spokojnie.

Ocena sylwetki psa

Odpowiednio dostosowane porcje jedzenia pozwolą psu utrzymać prawidłową masę ciała, a w razie potrzeby także zrzucić zbędne kilogramy lub przybrać na wadze. By tak się stało, konieczne jest obliczenie rzeczywistego zapotrzebowania kalorycznego psa, które wynika nie tylko z jego obecnej masy ciała, ale także kondycji fizycznej. Po czym poznać, ze pies ma nadwagę, jest zbyt chudy lub jegomasa ciała jest prawidłowa? Sprawdź to w tabeli.

Niedowaga

Widoczne żebra oraz kości miednicy, zaznaczone wcięcie za żebrami (podkasanie brzucha), wyczuwalna niewielka warstwa tkanki tłuszczowej, możliwe zaniki mięśniowe.

Prawidłowa waga psa

Niewidoczne, ale dobrze wyczuwalne żebra i kręgosłup, widoczne wcięcie za żebrami (linia brzucha dobrze zarysowana), wyczuwalna niewielka warstwa tkanki tłuszczowej.

Nadwaga

Trudno wyczuwalne żebra i kręgosłup, brak talii, gruba warstwa tkanki tłuszczowej (także w okolicy kręgosłupa i nasady ogona).

Otyłość

Otłuszczenie klatki piersiowej, okolicy kręgosłupa i nasadyogona, widoczny i obwisły brzuch, brak talii.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna znacząco wpływa na zapotrzebowanie kaloryczne psa. Dlatego to, ile powinien jeść pies, będzie uzależnione od jego trybu życia i długości spacerów. Zwierzaki wychodzące wyłącznie na krótkie spacery trwające w sumie mniej, niż godzinę dziennie, będą potrzebowały znacznie mniejszych porcji jedzenia, niż czworonogi spędzające na świeżym powietrzu więcej czasu. Wprzypadku psów chodzących na bardzo długie spacery (powyżej 3 godzin dziennie) lub trenujących psie sporty, dzienna ilość karmy powinna być naprawdę duża.

Ilość podawanych smakołyków

Dodatkowe smakołyki także zawierają kalorie. Dlatego przy wprowadzaniu danych do kalkulatora żywienia należy zastanowić się, czy nasz pupil oprócz dziennej porcji jedzenia dostaje także gryzaki i przysmaki treningowe. Kalkulator kalorii zmodyfikuje odpowiednio ilość karmy potrzebnej zwierzakowi, co pozwoli uniknąć niebezpiecznej nadwagi.

Najważniejsze zasady żywienia psów

Czy pies może mieć stały dostęp do miski z jedzeniem?

Żywienie psa do woli, czyli zapewnienie czworonogowi stałego dostępu do miski, nie jest odpowiednim sposobem karmienia. Zalegające w misce jedzenie szybko się psuje, traci smak i wartości odżywcze. Stały dostęp do miski wypełnionej karmą nie pozwala opiekunowi odpowiednio dawkować psich posiłków i sprzyja przejadaniu, które może prowadzić do nadwagi i otyłości u psa.

Ile razy dziennie karmić psa?

Ilość posiłków dla psa powinna być dostosowana do wieku i wielkości zwierzaka. Szczenięta i małe psy powinny otrzymywać przynajmniej 3 posiłki dziennie, gdyż ich niewielkie żołądki nie zmieszczą na raz zbyt dużej porcji jedzenia. Natomiast dorosłe, duże psy najlepiej jest karmić dwa razy dziennie - dzięki temu psiak nie będzie chodził głodny. Żywienie psa dwa razy dziennie może także zmniejszyć ryzyko śmiertelnego dla czworonoga skrętu żołądka.