W wakacje, według danych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, liczba porzuconych domowych zwierząt wzrosła o 30 procent, a według niektórych szacunków, nawet o 40 procent. Tego lata zadbać o właściwą relację z psem i zwrócić uwagę na problem bezdomności zwierząt ma wspólna akcja społeczna Natura Cold Press i PsiBufet – “Zdrowa relacja z psem”.

Znajdki szukają domu

W trakcie akcji na profilach w mediach społecznościowych obu marek organizowane są poszukiwania nowych domów dla psów z Fundacji Znajdki – to niewielka organizacja, której pracownicy i wolontariusze ratują bezdomne, skrzywdzone oraz porzucone zwierzęta w Warszawie i na terenach podmiejskich wokół stolicy. Pod ich opieką znajduje się obecnie ok. 100 podopiecznych, którym nie tylko zapewniają dach nad głową, ale i opiekę weterynaryjną. 


Kiedy rozpoczynaliśmy współpracę z marką PsiBufet, zależało nam, aby nasza akcja, poza aspektami edukacyjnymi, niosła realną pomoc zwierzętom w potrzebie. Dzięki zaangażowaniu Fundacji Znajdki, pomagamy znaleźć dom kilkunastu psom i to daje nam największą satysfakcję – mówi Oskar Lis, właściciel marki Natura Cold Press. 

Psioga

W ramach akcji “Zdrowa relacja z psem” zaplanowano również wyjątkowe wydarzenie – Psiogę, czyli zajęcia jogi z psem. Już 15 sierpnia w wakacyjnej przestrzeni Miami Wars w Warszawie odbędzie się pierwsza w Polsce joga dla właścicieli psów! Zajęcia poprowadzi Marta Karczewska w duecie ze swoim psem Budrysem. Podczas nich uczestnicy spróbują osiągnąć harmonię i porozumienie ze swoim czworonogiem. Zapisy na wydarzenie są prowadzone poprzez fanpage PsiBufet na Facebooku. 

Wspólnie z Natura Cold Press kierujemy się bardzo podobnymi wartościami. Razem chcemy zwiększać świadomość ludzi i poprawiać ich podejście do zdrowia swojego i swoich czworonogów – mówi Piotr Wawrysiuk, założyciel marki PsiBufet.

Kolejnym obszarem wspieranym w ramach kampanii “Zdrowa relacja z psem” jest edukacja. Przy współpracy z ekspertami i behawiorystami powstał cykl materiałów wideo, w których specjaliści zwracają uwagę na dobrostan zwierząt i budowanie odpowiedniej relacji z psem.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Podając adres e-mail, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowych artykułach i ofertach PsiBufet zgodnie zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.