co można zrobić z kartonu, polityka prywatności co można zrobić z kartonu, polityka prywatności

Co można zrobić z kartonu po jedzeniu PsiBufet?

Czas czytania: 5 min

15 gru 2022

  • Pudełko po jedzeniu PsiBufet warto do czegoś wykorzystać, zamiast od razu je wyrzucać.
  • Małe psy i koty kochają kryjówki - do stworzenia takiej bazy karton nada się idealnie.
  • Pudełko może też stać się praktyczną podstawką lub opakowaniem do przechowywania psich zabawek, smyczy czy nawet... lampek choinkowych.
  • Doskonałym pomysłem jest stworzenie z folii i pudła zabawki węchowej dla pieska.


Wreszcie przyjechał kurier z dostawą pysznego jedzonka prosto pod drzwi! W asyście psiaka rozpakowujesz paczkę. Porcje są zamrożone, więc szybko przekładasz ich część do lodówki, a resztę - do zamrażarki. Gdy już wszystko wypakujesz, zostaje... karton. Aha, no i kilka kartonowych przekładek oraz folia termiczna. Co teraz? Karton po PsiBufet jest ładny i trwały, nic więc dziwnego, że szkoda ci go wyrzucić. Podpowiadamy, co można zrobić z kartonu po posiłkach PsiBufet!

Nie wyrzucaj - wykorzystaj!

Najważniejsze, to nie wyrzucaj kartonu od razu - z pewnością do czegoś ci się przyda. Wystarczy użyć wyobraźni albo rozejrzeć się po domu. Nawet jeśli uznasz, że go nie potrzebujesz i chcesz się go pozbyć, zrób to odpowiedzialnie. Folię wyrzuć do żółtego kosza na metale i tworzywa sztuczne, a elementy kartonowe - do niebieskiego worka na papier. To jednak rozwiązanie ostateczne. Wcześniej rozważ inne opcje - skorzystaj z pomysłów klientów PsiBufet!

Baza dla zwierzaka

Wśród #PsiBufetGang największą popularnością cieszy się psia albo kocia baza. Czworonogi same wpadają na pomysł takiego wykorzystania kartonu. Wystarczy postawić go na ziemi i... gotowe! Chętny lokator na pewno wcześniej czy później się znajdzie. Jeśli masz chęć, możesz karton zamknąć i wykroić w nim wejście - na przykład w kształcie kostki. A jeżeli dysponujesz kartonami po kilku dostawach, spróbuj je skleić i stworzyć konstrukcję piętrową. Mały pies - a już na pewno kot - będzie zachwycony.

Podstawka

Zamknięty karton może też być świetną... podstawką! Na przykład na psie miski. Albo na lekki kwiatek czy lampkę. Tam, gdzie potrzebujesz postawić coś nieco wyżej, użyj kartonu.

miski na kartonie

Pudło do używania na co dzień

Każdy z nas ma w domu wiele drobnych rzeczy, które trzeba gdzieś trzymać. Nie wszystko można umieścić w szufladach czy szafkach. Wtedy z pomocą przychodzi... karton po PsiBufet! Z takiego kartonu może powstać świetne pudełko na dziecięce klocki. Ale też na zapasowe obroże i smycze albo na psie zabawki. Czasem nasz pies ma tak dużo zabawek, że żadną już się nie bawi... Wówczas wystarczy podzielić je na pół - i część zostawić na wierzchu, a część schować do kartonu. Gdy po tygodniu dokonamy wymiany, psiak będzie zaskoczony, że ma tak dużo nowych zabawek.

Pudło do używania od czasu do czasu

Buty zimowe, czapki, torebki - takie rzeczy trzeba gdzieś trzymać, gdy za oknem zupełnie inna pogoda. Psie zimowe ubranka także latem potrzebują swojego miejsca. Nie mówiąc już o lampkach choinkowych, które przecież wyciągamy zaledwie raz w roku. Do tych wszystkich zastosowań pudło kartonowe nada się idealnie. Rzeczy spakować, karton zakleić, podpisać, schować na górze szafy czy gdzieś na strychu - i gotowe!

Zabawka węchowa

O tym zastosowaniu kartonu na pewno pomyślał każdy psiak. Czyż to nie idealna zabawka węchowa? A trzeba pamiętać, że takie zabawy są doskonałe - męczą psi umysł i zapewniają męczącą rozrywkę. Zabawy węchowe są świetne zarówno dla szczeniaków, jak i staruszków czy psów po operacji, których nie można zmęczyć długim, aktywnym spacerem. Ale nie chodzi tylko o moment rozpakowywania przesyłki - w którym zapewne asystuje każdy czworonóg w domu... Po wypakowaniu porcji wystarczy w folii schować smaczki, a folię zwinąć w kulkę i włożyć ją do pustego kartonu. Angażująca zabawka zrobiona! Piesek będzie z radością wyciągał pyszne kąski. Uwaga - ważne, by jadł tylko smaczki, a nie folię. Dlatego musi się tym zajmować wyłącznie pod kontrolą opiekuna.

co można zrobić z kartonu - zabawy węchowe

Zabawka-przeszkoda

Karton może też stanowić zabawkę sam w sobie, jako przeszkoda do przeskakiwania. Szczeniaki kochają takie rzeczy! Postaw pudło, wpuść szczeniaczki - rozrywka gwarantowana. Poza tym sporo psów, szczególnie terierów, kocha takie materiały rozrywać na drobne kawałki. O ile pies nie zamierza tego jeść - nie ma w tym nic złego. Niech się bawi! Chyba że nienawidzisz sprzątać...

A wam - do czego przydaje się karton, gdy już wypakujecie z niego PsiBufet? Jak wykorzystujecie pudło, a może i folię? Na pewno macie pomysły, o których nam się nawet nie śniło!