Zdrowie

Kupa – czyli jak twarde powinny być dowody…

Kupa – temat może wydawać się trudny, ale za to jakże życiowy. Chcąc nie chcąc kupa jest naturalnym wskaźnikiem jakości i trawienia spożywanego pokarmu. Nie unikajmy tematu. Przed Wami “WALTHAM Feaces Scoring System” – oficjalna skala kupy, wydana przez najważniejszą organizację zajmującą się opieką i żywieniem zwierząt.

Dla niecierpliwych i osób o słabych nerwach: idealny stolec zawiera około 75% wody – w poniższej skali jest to grade 2,5 lub 3.


A oto skala:


Grade 1

Sucha i twarda, najczęściej o kształcie pocisku


Grade 1,5

Sucha i twarda


Grade 2

Sucha, nie zostawia śladu przy zbieraniu. Taka, którą mógłbyś kopnąć…


Grade 2,5

Dobrze uformowana, lekko śliska. Zostawia ślad po podniesieniu. Prawie klejąca się do podłoża.


Grade 3

Śliska, lekko tracąca formę. Zostawia zdecydowany ślad na podłożu podczas podnoszenia.


Grade 3.5: 

Bardzo śliska, wciąż jednak mająca jako-taką formę.


Grade 4: 

Praktycznie nie ma formy. Słaba konsystencja, lepka.


Grade 4.5: 

Biegunka mająca jeszcze oznaki formy.


Grade 5: 

Biegunka


Kto ma psa lub dziecko, ten wie, że kupa i rozmowa o niej jest czymś absolutnie normalnym. Wiedza o niej jest wiedzą przydatną. A jaką kupę robi Twój pies?

P.S: Sprzątajmy kupy po swoich psach!


Udostępnij

Bądź na bieżąco: zapisz się do Newsletter’a:
Podając adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowych artykułach i ofertach PsiBufet zgodnie zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

psibufet
PsiBufet jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku karmy dla psów. Najwyższą jakość produktów zapewniają składniki “Human Grade” - przeznaczone do spożycia przez ludzi. Składniki pochodzą od najlepszych dostawców z Hali Mirowskiej w Warszawie. Karma jest indywidualnie dopasowana składem oraz porcją pod każdego psa. Składy produktów zostały opracowane przez czołowego specjalistę do spraw dietetyki zwierzęcej i spełniają międzynarodowe normy karm pełnoporcjowych FEDIAF. Dowiedz się więcej na www.psibufet.pl.