Wesprzyj Ukraiński Dom! 3 portrety zwierzaków nagrodami za największe
ukraiński dom ukraiński dom

Wesprzyj Ukraiński Dom! 3 portrety zwierzaków nagrodami za największe wpłaty

Czas czytania: 2 min

14 kwi 2022

Wspólnie z fundacją “Nasz Wybór”, która prowadzi Ukraiński Dom w Warszawie, ruszamy ze zrzutką na wsparcie uchodźców. W każdym z trzech tygodni trwania zrzutki wybierzemy osobę, która wpłaciła najwięcej, i nagrodzimy ją obrazem. Portrety zwierzaków należących do zwycięzców wykona artysta Michał Torzecki. Zrzutkę organizujemy my - firma PsiBufet - a właściwie zaangażowani ludzie, którzy w niej pracują. Trudno nam przejść obojętnie wobec wojny w Ukrainie i tego, w jakiej sytuacji są ci, którzy muszą uciekać ze swojego kraju. Od pierwszych dni wojny aktywnie włączyliśmy się w pomoc Ukraińcom, którzy trafili do Polski. Teraz przyszedł czas na zrzutkę, dzięki której będziemy mogli pomóc w inny sposób.


WESPRZYJ ZRZUTKĘ!

Dla kogo zbieramy?

Zbieramy dla fundacji “Nasz Wybór”, która działa od 2009 roku na rzecz Ukraińców mieszkających w Polsce. Fundacja m.in. prowadzi Ukraiński Dom w Warszawie. Obecnie pomaga wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne - a potrzeb jest dużo. Czym zajmuje się fundacja “Nasz Wybór”, na rzecz której przeprowadzamy tę zbiórkę?


  • Poszukuje mieszkań dla uchodźców z Ukrainy. Zarówno bezpłatnych miejsc tymczasowych, jak i mieszkań na wynajem na dłużej.
  • Na Dworcu Zachodnim i w punkcie recepcyjnym na warszawskim Torwarze wspiera uciekających przed wojną. W tych miejscach są obecni wolontariusze fundacji i nikogo nie zostawiają bez pomocy.
  • Prowadzi ogólnopolską infolinię i punkt konsultacyjny dla uchodźców i migrantów. Pracownicy fundacji udzielają porad osobom, które dopiero co przybyły do Polski i nie wiedzą, jak się tu odnaleźć, a także jak zalegalizować swój pobyt. Fundacja dostaje 2 tysiące telefonów dziennie!
  • Ma Klub Ukraińskich Kobiet w Warszawie. Celem tego projektu jest aktywizacja imigrantek i uchodźczyń z Ukrainy przebywających w Warszawie i okolicach.
  • Przeprowadza też kursy języka polskiego i konsultacje psychologiczne w języku ukraińskim dla osób, które tego potrzebują.

Jako PsiBufet postanowiliśmy szczególnie wesprzeć pomoc psychologiczną dla ofiar wojny w Ukrainie. Zebraną kwotę przeznaczymy więc przede wszystkim na działalność prowadzonego przez fundację “Nasz Wybór” klubu “Przyjaciele”, który takiego właśnie wsparcia udziela. Fundacja organizuje też konsultacje psychologiczne po ukraińsku dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce - i te konsultacje również chcemy dofinansować.

Potrzebujemy was!

Nie zrobimy tego jednak sami - potrzebujemy waszej pomocy! Wierzymy, że razem uda nam się wiele. Gdy połączymy ludzi o dobrych sercach, wspólnie jesteśmy w stanie odmienić los wielu osób, które znalazły się w ogromnym kryzysie.

Co przygotowaliśmy w zamian?

Osobom, które zdecydują się wesprzeć tę zrzutkę, chcemy podziękować. Dlatego postanowiliśmy w każdym z trzech tygodni trwania zbiórki (28.03-17.04) wybierać jedną osobę, która w danym tygodniu wpłaciła najwięcej. Nagrodą będzie portret zwierzaka, który na specjalne zamówienie namaluje artysta Michał Torzecki.