Zdrowie

Kupa – czyli jak twarde powinny być dowody…

Kupa – temat może wydawać się trudny, ale za to jakże życiowy. Chcąc nie chcąc kupa jest naturalnym wskaźnikiem jakości i trawienia spożywanego pokarmu. Nie unikajmy tematu. Przed Wami “WALTHAM Feaces Scoring System” – oficjalna skala kupy, wydana przez najważniejszą organizację zajmującą się opieką i żywieniem zwierząt.

Dla niecierpliwych i osób o słabych nerwach: idealny stolec zawiera około 75% wody – w poniższej skali jest to grade 2,5 lub 3.


A oto skala:


Grade 1

Sucha i twarda, najczęściej o kształcie pocisku


Grade 1,5

Sucha i twarda


Grade 2

Sucha, nie zostawia śladu przy zbieraniu. Taka, którą mógłbyś kopnąć…


Grade 2,5

Dobrze uformowana, lekko śliska. Zostawia ślad po podniesieniu. Prawie klejąca się do podłoża.


Grade 3

Śliska, lekko tracąca formę. Zostawia zdecydowany ślad na podłożu podczas podnoszenia.


Grade 3.5: 

Bardzo śliska, wciąż jednak mająca jako-taką formę.


Grade 4: 

Praktycznie nie ma formy. Słaba konsystencja, lepka.


Grade 4.5: 

Biegunka mająca jeszcze oznaki formy.


Grade 5: 

Biegunka


Kto ma psa lub dziecko, ten wie, że kupa i rozmowa o niej jest czymś absolutnie normalnym. Wiedza o niej jest wiedzą przydatną. A jaką kupę robi Twój pies?

P.S: Sprzątajmy kupy po swoich psach!


Udostępnij

Bądź na bieżąco: zapisz się do Newsletter’a:
Podając adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowych artykułach i ofertach PsiBufet zgodnie zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

psibufet
PsiBufet jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku karmy dla psów. Najwyższą jakość produktów zapewniają składniki “Human Grade” - przeznaczone do spożycia przez ludzi. Składniki pochodzą od najlepszych lokalnych dostawców. Karma jest indywidualnie dopasowana składem oraz porcją pod każdego psa. Składy produktów zostały opracowane przez czołowego specjalistę do spraw dietetyki zwierzęcej i spełniają międzynarodowe normy karm pełnoporcjowych FEDIAF. Dowiedz się więcej na www.psibufet.pl.