To, co dzieje się od wielu dni tuż za naszą granicą, przeraża wszystkich. Trudno przejść obojętnie obok dramatu, który rozgrywa się w Ukrainie – myśli każdego z nas krążą wokół wojny, która dzieje się na oczach całego świata. 

Pomożesz Ukrainie, adoptując psy z Polski

Pomocy potrzebują teraz wszyscy, którzy uciekają z piekła wojny. Przede wszystkim kobiety i dzieci, ale także psy. Podczas wizyty w schronisku w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie byliśmy z jedzeniem PsiBufet, pytaliśmy, jak można pomóc psom z Ukrainy.

Usłyszeliśmy, że najlepiej… adoptować psy z Polski, które w tej chwili przebywają w schroniskach w całym kraju i czekają na dom. To czworonogi przygotowane do adopcji, zaczipowane, o których wolontariusze mogą już sporo powiedzieć. Zabierając psy ze schroniskowych boksów, zrobimy w schroniskach miejsce na nowe zwierzaki. Wtedy będą tam mogły przyjechać psy z Ukrainy – nieme ofiary wojny. Z pewnością będą wymagały leczenia, pracy z wolontariuszami, obserwacji. Zanim będą mogły zacząć szukać domów, minie trochę czasu.

To jest dobry moment

Jeśli więc od jakiegoś czasu myślisz o adopcji czworonoga, ale dotąd jakoś nie było motywacji – teraz jest ten moment. Zobacz, jakie psy czekają na dom w schronisku, które odwiedziliśmy – KLIK. Pracownicy tego przytuliska już wkrótce wyruszają na granicę po psy z Ukrainy. Im więcej miejsca będą mieli, tym więcej psów przygarną. Pomóżmy im.

Certyfikowana trenerka psów. Ukończyła liczne kursy i uczestniczyła w kilkunastu seminariach z zakresu zachowania, żywienia i opieki nad psami. Przez 11 lat była związana z magazynem „Mój Pies” oraz portalami Psy.pl i Koty.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Opiekunka adoptowanego beagle’a Hugo i kota Kocisława.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Podając adres e-mail, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowych artykułach i ofertach PsiBufet zgodnie zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.